Mantar Bariyer

Mantar Bariyer Sistemleri Fiyatları Satış ve Servisi

Bodrum Muğla Mantar Bariyer Sistemleri

Mantar bariyer sistemleri, elektrik motorlu,cep telefonu, ip telefon ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen mantar bariyer, kollu bariyer veya zincir bariyer sistemleridir. Çeşitli alanlarda araç ya da personel giriş çıkışlarını kontrol altına almak, bina girişlerinde kontrol noktası oluşturmak,  saldırılara karşı güvenlik oluşturmak,özellikle Bodrum, Marmaris, Datça, Dalaman, Muğla Fethiye gibi yaz aylarında yoğun olan bölgelerde yanlış araç parkını engellemek amacıyla kullanılan otomatik bariyer sistemleri günlük hayatımızda en sık olarak otopark ve site  girişlerinde  karşımıza çıkmaktadır.

Otomatik otopark bariyer uygulamaları elektrik motorlu bir kol sisteminin bağlı olduğu yazılımın kollu bariyer sistemi içerisinde bulunan entegrelere gönderdiği komutlar ile çalışan sistemlerdir. Otomatik otopark bariyerleri ip tabanlı sistemler ile entegre edilerek plaka tanıma uygulamaları, loop dedektor sistemleri, parka giriş çıkış saatleri, biletli geçiş sistemleri, ücret belirleyen yazılımlarla entegre edilebilmektedir. Kollu bariyer sistemleri  en çok en çok site, otopark,otel giriş çıkış noktaları ve ücretli yol geçişlerinde görmekteyiz.
Kollu  bariyerler üzerinde güvenlik amaçlı emniyet fotoselleri bulunmakta ve araç geçişi sırasında kazaları önlemektedir. Kollu bariyerlerin açılıp kapanma süreleri istenilen şekilde ayarlanabilmektedir.

MANTAR BARİYER SİSTEMLERİ

MANTAR BARİYER SİSTEMLERİ

 

Geçiş kontrol sistemleri uygulamalarında özellikle araçların kontrolü açısından önemli uygulamalardan biri olan kollu bariyerler 6 metre genişliğe kadar sorunsuz olarak kurulabilmekte ve piyasada elektrostatik boya ile boyanmış çeşitli renklerde modelleri bulunmaktadır.

 Otomatik bariyer sistemleri içerisinde yer alan bir diğer uygulama olan hidrolik mantar bariyerler daha yüksek güvenlik ihtiyacının doğduğu askeri binalar, havaalanları gibi yapılarda araç geçişini engellemek ve yönlendirmek, araç parkının yasak olduğu alanlara park edilmesinin önüne geçmek amacıyla kullanılmaktadır.

Daha ileri düzeyde güvenlik sistemlerinde, örneğin bir elçilik binasına araç ile düzenlenecek saldırıları engellemek için tercih edilen, darbelere karşı dayanıklı otomatik mantar bariyer sistemleri bulunmaktadır. Mantar Bariyerler yüksek hızla gelen saldırılara karşı tasarlanmıştır. Mantar bariyerler uzaktan kumanda,ip telefon ve cep telefonları  ile yuvasına yerleştirilerek yol ile aynı hizaya gelmekte ve araç giriş çıkışlarına izin  vermektedir.  Bu sistemlere elektrik kesildiğinde bir anahtar ile manuel olarak müdahale edilebilmektedir.

 

Otopark  mantar bariyer sistemlerinin yanısıra çok kullanılmayan bariyer çeşitleri de zincir bariyer acordion bariyer  ve kapan bariyerlerdir. Bu tip bariyerlerin manuel çalışan modellerine daha sık rastlamaktayız.Yine motorlu olarak çalışan zincir ve kapan bariyerler araç geçişini denetlemek ve güvenlik için kontrol noktası oluşturmak amacıyla kullanılan sistemlerdir.

Bodrum İçi Servislerimiz ; Mugla, Bodrum, Gümbet,  Bitez, Ortakent, Yahşi, Akyarlar, Konacık, Turgutreis,  Gümüşlük, Dereköy, Gümüşkaya, Yalıkavak, Gündoğan,  Göltürkbükü, Torba, İçmeler..

Alışveriş merkezi, site girişleri, fabrika ve sanayi tesisleri kapıları, otopark ve otoyol ödeme noktaları, havaalanları… vb gibi yerlerde kullanılacak alana göre otomatik mantar bariyer fiyatları değişmektedir.

İhtiyacınızı karşılayan etkin çözümler için..

Teklif almak için hemen yandaki butona tıklayın..