Yangın Alarm Sistemi

Yangın Algılama Sistemleri

ZITON Interaktif ve Analog Adreslenebilir Yangın Alarm Sistemleri

Ziton interaktif ve analog adreslenebilir yangın alarm sistemi ile tek panelden çok panelli geniş networklu uygulamalar olmak üzere endüstriyel tesis, okul, hastane, otel, konut gibi birçok orta ve büyük ölçekli binada özel tasarım mühendislik çözümleri ile standartlara uygun, kaliteli ve ekonomik yangın alarm ve kontrol sistemi çözümleri sunuyoruz.

Kaliteli Ürünler, Yaygın Hizmet

Avrupa Standartlarına uygunluğu LPCB ve benzeri akredite test kuruluşlarınca sertifikalandırılmış olan Ziton interaktif ve analog adreslenebilir yangın alarm sistemlerinin tüm projelendirme, satış ve mühendislik hizmetleri Türkiye çapında seçkin ve deneyimli çözüm ortaklarımız tarafından sağlanıyor.

Sistemin Genel Özellikleri

Kullanıcı Dostu – 160 karakterli geniş LCD ekranı ve panel üzerinde bulunan klasik LED göstergeleri sayesinde ZP3 Yangın Alarm Kontrol Paneli kullanıcıların her seviyede açık, net ve anlaşılır bilgi edinmesini sağlar.

Otomatik Self Test – Tüm dedektörlere fonksiyon ve kalibrasyonlarının kontrolü için sistem tarafından 24 saatte bir otomatik fonksiyon testi yapılmaktadır.

Otomatik Kirlilik Kompanzasyonu – Her bir dedektör için, dedektörün sabit bir hassasiyetle çalışmasını sağlar.

Akıllı Hat İzolasyonu – Sistem bütünlüğünü sağlamak ve kesintisiz veri iletimi için hattaki bölgesel veya genel kısa devre arızalarını izler.

Gelişmiş Alarm Doğrulama – Her bir adres için dedektörün bulunduğu ortamın şartlarına uygun çift seviyeli alarm doğrulama seçeneği mevcuttur.

Gündüz/Gece Modu – Gündüz ve gece uygulaması için farklı dedektör hassasiyetleri, alarm gecikmeleri vs. programlama imkanı mevcuttur.

Peer to Peer Network – Sistemde bir yada birden çok kontrol paneli tüm sistemin durumunu izleyip kontrol edebilen ana panel olarak tanımlanabilir. Bu özellik 100 adet kendi başına çalışan ZP3 paneli tek bir network içerisinde entegre etme imkanı sağlamaktadır.

Grafik Yazılım – Sistem kontrol ve grafik gösterge bilgisayarları networke bağlanabilmektedir. İzleme ve kontrol özellikleri tümüyle programlanabilir. Networkteki herhangi bir panele ait alarmlar, olaylar, bulunduğu yangın bölgesi dahil tüm lokasyon ve adres detayları sistemden izlenebilmektedir.

Raporlama – Alarm, arıza, reset gibi olayların tümü kontrol panelinin hafızasında tutulur. Kullanıcı 1000 adet kaydı panelden izleyebilir yada çıkış alabilir. Geniş alarm raporlama, paneller arası tahliye ve sebep-sonuç senaryoları gibi birçok network özelliği çok binalı ve geniş networklu sistemlerde Ziton Yangın Alarm Sistemini tercih nedeni yapmaktadır.

Geniş Ürün Ailesi

ZP Serisi Network Kontrol Panelleri

ZP3 Serisi Network Kontrol Panelleri ZP2 Serisi Network Kontrol Panelleri

Ziton, birbirleriyle network olabilen, her biri 127 adet adreslenebilir cihaz destekleyen 1, 2 ve 4 loop kapasiteli ZP serisi yangın alarm panellerine sahiptir. ZP serisi yangın alarm panelleri hem ZX serisi algoritma tabanlı, interaktif hem de ZP serisi adreslenebilir saha elemanlarıyla uyumludur. Bu paneller orta ve büyük ölçekli sistemler için gerekli network haberleşmesini yerine getirecek arabirimlerine, fiberoptik ve IP tabanlı haberleşme imkânlarına da sahiptir. ZP serisi kontrol panelleriyle uyumlu tekrarlama panelleri, bilgisayarlı grafik izleme yazılımları ve otomasyon sistemlerine entegrasyon için kullanılan arabirimler de opsiyonel olarak sunulmaktadır. Panellere eklenebilecek kartlarla ilave giriş/çıkış devreleri oluşturulabilmekte, panel tipi printerler bağlanabilmektedir.

Çok Sensörlü Algoritma Tabanlı, İnteraktif Yangın Dedektörleri

Çok Sensörlü Algoritma Tabanlı, İnteraktif Yangın Dedektörleri

Ziton ZX 832 algoritma tabanlı, interaktif yangın dedektörleri sahip oldukları mikroişlemci ve algoritmaları kullanarak sensörlerinden gelen duman ve sıcaklık seviyesine bağlı olarak alarm kararını üretirler. ZX832 Dedektörler alarm kararını tamamen kendi bünyelerinde üreterek, herhangi bir analog değerin panele gönderilmesi ve orada değerlendirilmesine ihtiyaç duymazlar. Kullanılan algoritmalar sayesinde hatalı alarmlar engellenmekte ve olası gerçek alarmlar daha hızlı tespit edilebilmektedir.

Tek ve Çok Sensörlü Analog Adreslenebilir Yangın Dedektörleri

Tek ve Çok Sensörlü Analog Adreslenebilir Yangın Dedektörleri

Optik duman sıcaklık dedektörlerinin yanısıra optik duman ve sıcaklık sensörleriyle kombine edilmiş çok sensörlü dedektörler ile hem sabit sıcaklık hem de sıcaklık artış hızı olarak programlanabilen noktasal sıcaklık dedektörleri bulunmaktadır. Dedektörler tarafından ölçülen analog değerler kontrol paneline algılama hatlarıyla sürekli gönderilmekte ve alarm, arıza durumlarına kontrol panellerinde yüklü algoritmalar vasıtasıyla karar verilmektedir.

Adreslenebilir Giriş, Çıkış ve Denetim Modülleri

Adreslenebilir Giriş, Çıkış ve Denetim Modülleri

Konvansiyonel tip dedektör ve butonların adreslenebilmesi, fan ve damper gibi duman kontrol cihazlarının, sprinkler sistemlerinin alarm ve arıza sinyallerinin izlenmesi için izleme amaçlı modüllerinin yanı sıra, sesli/ışıklı alarm cihazları, sesli tahliye sistemleri, duman kontrol cihazlarının ve diğer bina kontrol sistemlerinin belirlenmiş yangın senaryolarına uygun olarak aktivasyonu için gerekli çıkış modülleri ve kısa devre izolatör modülleri analog adreslenebilir ürün grubu içinde yer almaktadır. Ziton modülleri pano içi ray montajına uygun olarak özel dizayn edilmiştir, küçük boyutlarıyla tesisat ve montaj kolaylığı sağlamaktadır.

Adreslenebilir Sesli/Işıklı İkaz Cihazları

Adreslenebilir Sesli/Işıklı İkaz Cihazları

Adreslenebilir sesli/ışıklı alarm (siren) cihazları ZP serisi kontrol panellerinin adreslenebilir loop hatlarıyla uyumludur. Düşük akım tüketimine karşın yüksek ses üretme kapasitesine sahip adreslenebilir bu cihazlardan 124 tanesi dedektör ve modüller ile birlikte aynı loop hattına bağlanabilir ve yeterli düzeyde ikaz işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu cihazların en önemli özelliklerinden biri bireysel olarak aktif edilebilmelerinin yanı sıra besleme için ayrıca kablo ihtiyacı göstermemesidir. Adreslenebilir ikaz cihazları içlerindeki test mikrofonu sayesinde self-test işlemlerini de kendi başlarına yapabilmektedirler.

GENESIS Sesli/Işıklı İkaz Cihazları

GENESIS Sesli/Işıklı İkaz Cihazları

GENESIS serisi, yangın ve güvenlik alarm sistemleri için üretilmiş yüksek performanslı, flaşörlü/flaşörsüz sirenleri estetik bir kalıp içinde sunmaktadır. Sirenler ile kombine edilen düşük güç tüketimine sahip flaşörler 15, 30, 75 ve 110cd olmak üzere değişik ışık çıkış şiddetlerinden birine üzerindeki switchler kullanılarak set edilebilmektedir. GENESIS serisi sesli/ışıklı alarm cihazlarının hem asma tavan hem de duvar tipi uygulamalar için değişik montaj ve renk seçenekleri mevcuttur.

Kendinden Emniyetli Dedektör, Buton ve Modüller

Kendinden Emniyetli Dedektör, Buton ve Modüller

Yanıcı, patlayıcı malzemelerin bulunduğu endüstriyel ortamlarda güvenli bir şekilde yangın algılaması yapmak için tercih edilecek yöntemlerden biri de Kendinden Emniyetli (IS) cihazlar kullanılarak yapılacak uygulamalardır. Ziton ZP serisi panellerin adreslenebilir loop hatlarına bağlanabilen arabirimleri, galvanik bariyer, kendinden emniyetli tek ve çok sensörlü dedektörler, buton ve giriş modüllerinden oluşan tam bir ürün grubunu sunmaktadır. Kendinden emniyetli bariyer, dedektör ve sesli/ışıklı ikaz cihazları ia sınıfı patlayıcı ortamlar için alınmış ATEX sertifikasına sahiptir.

İhtiyacınızı karşılayan etkin çözümler için..

Teklif almak için hemen yandaki butona tıklayın..