Alarm Haber Alma Merkezi

AHM Alarm Takip Hizmetleri

Haber Alma Merkezi Hizmetleri

Alarm Haber Alma Merkezi; kendisine bağlı bulunan abonelere ait güvenlik  panellerinin 7 gün 24 saat esasına göre telefon hatları yardımı ile uzaktan  elektronik ortamda izlenmesi esasına göre çalışan, T.C. İçişleri Bakanlığının  5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 5 ‘inci maddesi  uyarınca yapılanmasını tamamlamış, emniyet birimleri ile ortak çalışan ve  resmi makamlar tarafından sürekli denetlemelere tabi tutulan İçişleri  Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş yarı resmi bir kuruluştur.  Abonelerimize ait tüm bilgi ve belgeler gizlidir (sistemin kurulu olup  olmadığı dahil) sadece YETKİLİ PAROLA karsılığı paylasılır. PAROLA ALINMADAN HİÇBİR İŞLEM YAPILMAZ. Yazışmalarımız “Hizmete Özel” dereceli gizliliğe sahiptir. Tüm çalışanlarımız güvenlik sorgulamasından geçirilmiş kişilerdir ve her biri yine İçişleri Bakanlığı’nın onay yazısı ile göreve başlatılmışlardır.

Alarm Takip Merkezi / Alarm Haber Alma Merkezi NASIL ÇALIŞIR?

Elektronik güvenlik panelleri, sisteme kablo yardımı ile ya da kablosuz olarak bağlanmış değişik amaçlı detektörlerden (hareket, ses, ısı, duman, titreşim, gaz, su, alev) ya da direk uyarı düğmelerinden almış oldukları sinyalleri ve periyodik kontrol sinyallerini bağlı bulunan telefon hattı ve/veya tesis edilmisse GSM modüle üzerinden birkaç saniye içerisinde Alarm Haber Alma Merkezine iletir. Telefon hatları telekomun sorumluluğunda olup oluşan arızalardan kaynaklanan bilgi kayıplarında merkezimiz sorumlu değildir.

Telcom Alarm Takip Merkezi / Alarm Haber Alma Merkezi’nden Alınacak Hizmetler Nelerdir?

1- Alarm merkezlerinin Emniyet/Jandarma harekat merkezlerine gönderecekleri alarmlarda uymaları gereken öncelik sıraları İçişleri Bakanlığı tarafından belirtilmiştir. Bir alarmın oluşması durumunda AHM operatörleri önceden belirlenen prosedürler doğrultusunda ilgili yerleri (yetkili kişi, polis, jandarma, itfaiye, ambulans) arayarak durumdan haberdar edilir.

2- Müşteri AHM’ ye alarm sistemini kurma ve çözme saati belirtilmiş ise, (örn. 08:00 mağaza açılışı, 19:00 mağaza kapanış saatidir gibi) sistemin belirtilen saatten önce devre dışı bırakılması ya da kurulma saatinde kurulmaması gibi durumlarda müşteri tarafımızdan bilgilendirilir. Böylece çok kullanıcılı sistemlerde kendi içinde soyulma yada şifrenin öğrenilmesi olasılığına karşı PAROLA alınarak bu tür riski de ortadan kalkmış olur. Mesai saatlerinin değişmesi durumunda yada mesai dışı açılışlarda önceden AHM bilgilendirilmelidir. Bu kontrolde amaç işyerine parola sormak değil unutulduğunda devreye girerek bilgilendirmektir. Abonelerimizin de bu konuya gerekli hassasiyeti göstermesi beklenmektedir.

 

 

3- AHM Yetki ve sistem özelliklerinde de belirtildiği gibi AHM sisteminizi uzaktan açma yada kurma gibi bir yetkiye sahip değildir. Bu tür bir sistem güvenlik açığı olarak değerlendirildiği için yasaklanmıştır. Yetkili şifreler sadece sizin tarafınızdan bilinmektedir ve hiçbir şekilde şifrelerin kaydı tutulmamaktadır.Sistemin kurulması unutulduğunda kurulan alarm panelinin özelliği olarak otomatik kurulma devreye girerek önceden programlanmış saatte otomatik olarak devreye girer ve sisteminiz kurar. Başta da belirtildiği gibi merkezimizden bağımsız olarak alarm paneli otomatik olarak sistemi devreye sokar. Otomatik kurulma saati elektirik kesintilerinden etkilenerek ileri yada geriye doğru kayabilmektedir. Bu saat ayarı SADECE PANELDEN GÜNCELLENEBİLMEKTEDİR. Güncellenirkende mesai saatleri dışındaki saatler seçilmelidir.

4- Müşterinin sisteminde oluşan arızalar, Haber Alma merkezi tarafından görülür. Müşteri bilgilendirilerek servis verilir ve sorun giderilir. Gerekirse gece yarısı dahi servis yönlendirilir.

5- Alarm panelinin gönderdiği bütün sinyaller ve operatörlerin yaptığı bütün işlemleri, Müşterinin adres Telefon ,kullanıcı bilgilerini sitemizde verilecek olan şifre ile online görme ve değiştirme şansı olacaktır.

İhtiyacınızı karşılan etkin çözümler için..

Teklif almak için hemen yandaki butona tıklayın..