Bulut Çözümleri

Başlık altındaki kısa açıklama

 

BULUT ÇÖZÜMLERİ  BULUT BİLİŞİM NEDİR ? BULUT ÇÖZÜMLERİNİN AVANTAJLARI NELERDİR ?

  Bulut çözümleri bilişimin geleceği olarak da bilinir. Her gün dünya çapında kullanımı yaygınlaşan Bulut Bilişim, Alınacak hizmetin sağlanabilmesi için herhangi bir servis alt yapısı ve özel yazılım gerekmeden hizmet verebilmektedir.

Bulut bilişim internet üzerinden verinin depolanmasında , saklanmasıda ve korunmasıda kullanıcılara güvenilir , esnek , kolay erişilebilir ve düşük maliyetli bir şekilde hizmet verir.

Bilginin yani verilerin yedeklenmesinde ve saklanmasında günümüz teknolojilerinden en önde geleni olan Bulut Çözümleri tartışmasız en garanti yöntemler arasında en başta gelir.

Bulut Bilişim teknolojisinin sağladığı avantajlardan biri de kullanıcılara ve kurumlara kurulum ve maliyet gerekmeksizin güvenli ve düşük bütçeli veriyi koruması saklama ve yedekleme hizmeti vermektir. Kurumlara giderler yönünden tasarruf sağlar Bulut Teknolojisi güvenli bir şekilde depolayıp yedekleyip saklama yönünden hizmet verir, Bulut Çözümleri  4 ana yapıdan oluşur.

Public Cloud: Internet üzerindeki sunucular vasıtası ile verilen bulut hizmetleridir.

Private Cloud: Kurum bünyesindeki sunucular ile tasarlanan sistem vasıtası ile sağlanan bulut hizmetidir.

Community Cloud: Bulut bilişim altyapısını paylaşan belirli ortak kuruluşlar tarafından paylaşımda olan sistemler üzerinden erişilen bulut hizmetidir.

Hybrid Cloud: Kurumların güvenlik ihtiyaçları doğrultusunda public ve private cloudun ortak kullanımına imkan tanıyan bulut hizmetidir.

 

 

 

İhtiyacınızı karşılayan etkin çözümler için..

Teklif almak için hemen yandaki butona tıklayın..